British Centre S.C. - Centrum Egzaminacyjne w Częstochowie

ul. Dąbrowskiego 8
42-200 Częstochowa
tel. 34 3615914

CENTRA EGZAMINACYJNE BRITISH COUNCIL
to instytucje edukacyjne (szkoły językowe, studia języków obcych na wyższych uczelniach czy Biblioteki Brytyjskie), które współpracują z British Council w Warszawie i Krakowie przy organizowaniu egzaminów brytyjskich.

Centra egzaminacyjne zajmują się organizacją najpopularniejszych w Polsce egzaminów z języka angielskiego - egzaminów Cambridge ESOL - ale nie tylko tym. Na życzenie przeprowadzają też egzaminy pisemne z różnych dziedzin wiedzy dla osób studiujących korespondencyjnie na brytyjskich uczelniach lub zdobywających profesjonalne kwalifikacje w języku angielskim. Oprócz organizowania egzaminów centra prowadzą swoją własną działalność - wiele z nich to szkoły językowe prowadzące kursy angielskiego, inne - jak Biblioteki Brytyjskie - pod patronatem British Council zajmują się propagowaniem w Polsce brytyjskiej kultury i edukacji.

CENTRUM EGZAMINACYJNE BRITISH COUNCIL W CZĘSTOCHOWIE

W Częstochowie, miejscu bliskim sercu wielu Polaków, Centrum egzaminacyjne British Council jest prowadzone przez szkołę językową British Centre.  Centrum mieści się w  dystyngowanej części miasta przy ulicy wiodącej do sądu, gdzie niemal w każdym budynku mieści się kancelaria prawnicza. Siedziba centrum jest zawsze wiosennie zielona i przyciąga nie tylko słońce odbijające się w szklanej fasadzie, ale również młodzież w każdym wieku na znane słodkości do kawiarni Consonni ‘Romeo i Julia”. Kawiarnia znajduje się na parterze, a stąd już tylko kilka kroków do skarbnicy wiedzy na temat języka angielskiego.

Jako szkoła językowa British Centre specjalizuje się w nauczaniu dorosłych i dzieci. Przygotowuje do egzaminów KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOLES oraz YLE. Słuchacze szkoły są bardzo wierni. Rekordziści pobierają nauki w tej placówce od ponad 10 lat, a znaczna większość przysyła swoje rodzeństwo, znajomych a nawet dzieci.

Jako ośrodek egzaminacyjny British Centre oferuje możliwość zdawania egzaminów, służy przyszłym kandydatom radą i pomocą, udostępnia materiały informacyjne na temat rodzajów, formy i przebiegu egzaminów, ich uznawalności i przydatności certyfikatów, a także działalności British Council w Polsce.

Koordynator egzaminów w Częstochowie to nieuleczalna pracoholiczka odporna na wszelkie terapie, szczególnie te rozrywkowe. Administratorka, inteligenta blondynka, uwielbia jeść, ale ta pasja nie ma najmniejszego wpływu na jej świetną figurę. Częstochowskie centrum egzaminacyjne może się poszczycić obecnością trenera egzaminatorów na Polskę południową. To Andy Dowds, mistrz golfa, który wyciągnął miejscowy klub z rankingowego niebytu. To także podróżnik zdobywający niebotyczne szczyty.

Jak we wszystkich centrach także w Częstochowie zdarzają się historie dziwne, śmieszne i straszne. Pewnego razu tuż przed egzaminem pisemnym trzeba było rywalizować z przygotowującymi salę obok do wesela. Mimo sprawdzenia sali poprzedniego wieczora, rano w dniu egzaminu ku swojemu przerażeniu koledzy z Częstochowy zauważyli, że brakowało kilku stolików. Prowadzący egzamin ruszył do ataku, zrujnował misternie upięte obrusy i odzyskał zagrabione stoliki. Dzięki jego waleczności egzamin rozpoczął się wyznaczonym czasie.


 
Polityka Prywatności